Search this blog


Anasayfa GENEL UYARI Sorularınızı Gönderin
Friday, January 15, 2010

Kızlık zarı nedir, nerededir?  

Sevgili Zeynep Abla,
Ben 26 yaşında Konyalı utangaç bir delikanlıyım, 1 senedir görüştüğüm bir kız arkadaşım var ve evlenmeyi düşünüyoruz. Kendisi çok mütaassıp ve şimdiye kadar benden başka bir erkek arkadaşı olmadığını ve bakire olduğunu söylüyor. Ben de kendisine inanmak istiyorum ama bir arkadaşım bazı kızların cinsel ilişkiye girip kızlık zarlarını patlattıktan sonra diktirerek sanki hala bakireymiş gibi davrandıklarını söyledi. Bir kısım kız da gerdek gecesi kan gelmemesi durumunda “kızlık zarım çok esnektir, o yüzden kan gelmedi” veya “vallaha billaha bakireyim, bazı kızlarda hiç kanama olmuyormuş” şeklinde bahaneler üreterek yırtmaya çalışıyorlarmış. Kızlık zarı nerededir, gerdek gecesi ilişkiye girmeden ben gözle muayene yapıp kızlık zarı olup olmadığını, varsa diktirilmiş olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Kızlık zarı nedir, bir kaynak gösterirseniz çok sevinirim, gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum.

Evladım,
Kabahat sende. Baştan kıza kızlık zarının senin için ne kadar önemli olduğunu söyleyerek kızın sana dürüst davranmasının önünü kapatmışsın. Eğer bu kızcağız geçmişte bir cinsel ilişkiye girmiş olsa bile sana bunu söylemesini hiç bekleme. Evlenmeyi düşündüğünüze göre bu kız eğer bakire değilse ya zarı diktirmiştir ya da evlenmeden 3-4 gün önce diktirmenin planlarını yapıyordur. Kızlık zarının yerini sormuşsun, söyleyeyim. Şimdi burdan düz gidiyorsun, ileride solda klitorisi görünce aşağıya doğru sap ve dudaklardan içeri gir, 1-2 santim sonra karşına çıkacaktır. Tövbe tövbe, yol tarifi ister gibi kızlık zarı tarifi istemişsin. İstersen ayak üstü nasıl beyin ameliyatı yapacağını da anlatayım da, hazır elin değmişken kızın beynini de ameliyat yapıver. Senin bekaret konusundaki ısrarından dolayı kızın beyni sulanmaya başlamıştır zaten.

Bak evladım, bunlar öyle evde kendi başına muayeneyle anlayabileceğin durumlar değildir. Madem bu konu senin için önemli, konuş kız arkadaşınla, bir jinekolog’a gidin ve muayene olsun. Nasılsa manavdan karpuz alır gibi muamele ediyorsun kızcağıza, bari jinekologa söyle muayene ederken kızı ters çevirsin ve poposunda yazan “son kullanma tarihini” ve “etiket fiyatını” da söyleyiversin. Muayeneden sonra kızı etli ekmek yemeğe götürür gönlünü alırsın artık.

Bir de mektubunda “kızlık zarı patlamasi” diye bir ifade kullanmışsın. Darbuka mı bu patlasın, kızlık zarı ortası delik olan bir doku parçasıdır. Kızlar adet geçirdikleri zaman kan nereden dışarıya çıkıyor zannediyorsun? Kızlık zarı kalın olabilir, ince olabilir, esnek olabilir, yırtıldığı zamançok kanayabilir veya kanamayı göremeyebilirsin. O yüzden tongaya basmamak için sen en iyisi bir jinekolog’un yolunu tut.

Baglanti Var

What next?

You can also bookmark this post using your favorite bookmarking service:

Benzer Konularda Yazılmış Yazılar