Search this blog


Anasayfa GENEL UYARI Sorularınızı Gönderin
Friday, January 29, 2010

Kürtaj, Tecavüz ve Cinayet  

Zeynep Manyağı,

Kürtajın cinayet olduğu şeklindeki zırvalarını sen git başkalarına anlat. Tecavüze uğrayıp da hamile kalan bir kızın ne yapmasını beklersin? Tecavüzcüsünün çocuğunu doğurup, ele güne gururlar göstermesini, şeref duymasını mı bekliyorsun? Babası belli olmayan piç bi çocuğun yaşayacağı hayattaki suçu günahı ne olacak. Ya annenin psikolojisi?

Sevgili manyak-sever okuyucum, öncelikle görüşlerini benimle paylaştığın için teşekkür ederim. Ortaya sürdüğün bu görüşlerle her yerde karşılaşıyorum. Tecavüze uğramak, onun etkileriyle ömür boyu yaşamak hiç de kolay bir durum değildir. Üstüne üstlük bir de size tecavüz eden kişiden hamile kalmışsanız belki de doğuracağınız çocuk size ömür boyu uğradığınız tecavüzü hatırlatacaktır. Siz masum masum hayatınızı sürdürürken bir sapığın çıkıp size tecavüz etmesi ve hayatınızı karartması gerçekten hiç bir insan evladının ne kendisi için ne de düşmanı için istemediği bir durumdur.

Şimdi siz de kendinizi karnınızdaki bebeğinizin yerine koyun. Masum masum hayatınıza başlamışsınız, kolum bacağım düzgün şekilllensin, organlarım sapasağlam olsun şeklinde bildiğimiz doğmamış bebek problemleriyle uğraşırken sapığın biri tecavüz edip hayatınızı karartmayı bırakın, kafatasınıza bıçağı sokarak hayatınızı sonlandırıyor olsun. Işin acı tarafı da bu sapığı sizin üzerinize gönderen kişinin öz anneniz olması. Bunun yaratacağı travmayı cennete gitseniz bile atlatamazsınız. Ne günahı var o çocuğun? Genlerinin yarısı tecavüzcü sapığın birinden gelmiş olması onu günahkar ve “dokunulmaz, tukaka” yapar mı? Size tecavüz eden sapığa siz ömür boyu lanet okuyorsunuz. Peki cinayet mi daha kötüdür yoksa tecavüz mü? Kendi öz çocuğunuzu öldürmeyi nasıl düşünebilirsiniz? Suçluluk ve sapıklık genlerle geçen bir hastalık mıdır? Peki cinayet nedir?

Tecavüzün psikolojik etkisini üzerinden atlatamayan anneler, kendi öz evlatlarını öldürmenin psikolojik etkisini nasıl atlatacaklar? Insan evladına Türkiye’de sokak köpeği muamelesi yapıyorsunuz, tecavüze uğrayan kızlar kürtaj yapmalı gibi cahiliye devrinde yapılan uygulamaları modernlik olarak görüyorsunuz. Araplar kız çocuklarını doğar doğmaz canlı canlı toprağa gömüp öldürürmüş ya, işte Türkiye’de her 100 gebelikten 10 tanesinde anneler de benzer bir uygulamayı yapıyor. Türkiye’de her dakika bir bebek daha doğmadan toprağa gömülüyor, senede neredeyse 200 bin bebek. Insanlar bunu o kadar rahat yapıyorlar ki, anlamak mümkün değil. Ondan sonra da “tecavüze uğrayanlar bebeklerini öldürmelidir” şeklinde tam anlamıyla gerizekalı bir argümanla karşımıza çıkıyorlar (Turkiye'de kac kisi tecavuzcusunden hamile kaliyor sanki? 200 bin bebegin katlini bu hakli cikarir mi?). Benim gözümde bir tecavüzcü bir katilden daha üstündür.

Baglanti Var

What next?

You can also bookmark this post using your favorite bookmarking service:

Benzer Konularda Yazılmış Yazılar1 Yorum: to “ Kürtaj, Tecavüz ve Cinayet